PEARSON ONLINE P.O.E.

about image


CANLI SANAL GRUP VE ONLİNE İNGİLİZCE PROGRAMI

Her gün İngilizce canlı sanal grup derslerini zaman ve seviye yönünden sınırsız Online Eğitimi ile birlikte bir arada sizlere sunuyoruz. 40 ülkede 4 milyondan fazla kişinin Ingilizce öğrendiği Pearson Online English ( POE ) eğitim programını NYS hizmet kalitesi ve standartlarında size sunuyoruz. İngilizce hergün canlı sanal sınıflar ve Online eğitimle Karma Sistemde trafiğe takılmadan, istediğiniz yerde  ve istediğiniz zamanda online İngilizce öğrenme imkanı sunuyoruz. Sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda ilgilendiğiniz konularda  bireysel ve kurumsal özel çözümler sunuyoruz.

Başlangıçtan itibaren ilgilendiğiniz konularda, kişiselleştirilmiş, güncel içerikle, 34 değişik konuda 55 bin ders saatlik içerikle eğitim alabilirsiniz. Maximum 8 kişilik canlı sanal sınıflarda anadili Ingilizce olan öğretmenlerden alacağınız konuşma derslerine cepten, bilgisayar ve tabletten erişerek İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz. Kapsamlı Learning Management raporlama sistemi her konu bitiminde ve her üç ayda bir alacağınız sınavlarla güçlü ve zayıf yönlerinizi görebilir gelişmelerinizi takip edebilirsiniz.

NYS, uzman ve profesyonel iş ortağınız olarak, POE da olacağınız seviye belirleme sınavı ile ihtiyaç analizi ve hedef belirlenmesinden başlayarak ihtiyaçlarınıza özel ve etkili dil  eğitim programıları sunuyoruz. Kariyerinin için ihtiyacınız olan dilde, sizin için önemli noktalar üzerinde durarak, en kısa sürede dil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

  CANLI SANAL GRUP VE ONLİNE ENGLİSH PROGRAMININ AVANTAJLARI

  • Pearson Online English (POE) 2016 yılında Dünya’nın ‘’En İyi İngilizce Öğrenme Platformu’’ seçilmiştir.

• POE Çağdaş, hızlı, etkili, verimli, kaliteli, canlı ve interaktif İngilizce öğrenme imkanı sunuyor. 

40 ülkede 4 milyonun üstünde aktif kullanıcısı olan bir ürün

• Her gün öğretmen eşliğinde canlı sanal sınıflara katılıma imkanı

Ana dili İngilizce olan Üniversite mezunu, CELTA, TESOL vb. sertifikalı öğretmenler

• İletişimsel metoda dayalı, toplam 55.000 ders saati üzerinde güncel içerik

Akıllı cep telefonlarından ulaşılan platform

Türkçe ara yüz

• Seviye Tespit Sınavı ile seviyeye uygun bir şekilde programa başlama

• TELEFONDA İNGİLİZCE, İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS ve Özel İngilizce Programları ( Bankacılık, Finans, Dijital Pazarlama, Liderlik gibi.)

• 34 değişik konu ile hedeflere yönelik çalışma imkanı

• Gerçek medya, dilbilgisi kılavuzu, kelime bankası gibi ek kaynaklar

• 7/24 online İngilizce öğrenme fırsatı

Dinleme, Okuma, Konuşma, Yazma, Gramer ve Kelime bilgisi ile tüm dil becerilerin gelişimi

• Progress report özelliği ile gelişim kontrolü

• Anında geri bildirim

• Güncel haber videoları ve videolar

• Ders öncesi öğretmen profilini ve program konu başlığını görüntüleyebilme

• Sürekli kendisini yenileyen akıllı işletim sistemi

• Başlangıç seviyesiden, Advanced seviyesine kadar CEFR ile % 100 uyumlu

NYS CANLI SANAL GRUP VE ONLİNE EĞİTİMİN ÖZELLİKLERİ

Bu bölümde size sunduğumuz canlı sanal sınıf ve  Online Eğitim programı ile ilgili olarak: Eğitim yöntemi; Canlı Dersler; Örnek Eğitim Programı Önerisi; POE seviyeleri; Ünite Sayısı ve Ünitelerin Yapısı; Ek Çalışma Kaynakları; Performans Ölçümü; konularını aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

İngilizce eğitiminde Canlı Sanal Sınıflarda her gün istediğiniz yer ve zamanda grup dersleri ve sınırsız Online karma İngilizce öğrenme imkanını sizlere sunuyoruz. Pearson Online English POE İngilizce eğitim alanında, başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar çözüm sunan, canlı sanal sınıf ve online İngilizce eğitim platformudur. Gerçek dünyadan alınmış, görev temelli dil öğrenme ilkeleri üzerine kurulmuş, ve her öğrencinin günlük performansı, yeterlilik düzeylerine, kişisel hedeflerine ve ilgi alanlarına göre tasarlanmıştır. POE Müfredatlarının içerikleri; ünlü yayınlar, şarkılar, güncel haber makaleleri, video görüntüleri ve gerçek ses kayıtları kullanılarak; öğrencilerin amacı ve ilgi alanlarına göre öğrencilere özel olarak belirlenir.

POE kullanıcının; çoklu ortamda kullanabileceği, tam entegre web ve mobil platform sunar. Platform gerçek zamanlı birebir ders oturumları, her gün, günlük grup sınıfları ve anında geri bildirim sağlar.

a) EĞİTİM YÖNTEMİ

Her öğrencinin programı, o öğrencinin amaçlarına, ilgi alanlarına ve yeterlilik düzeyine göre tamamen öğrenciye özel ve kişiseldir. Klasik programların aksine, POE herkese aynı eğitim yöntemi ve eğitim programı uygulanmaz POE müfredatı doğrusal değildir. Her öğrencinin ihtiyaçlarına gore hazırlanan program içinde farklı bir şekilde ilerleyebilir, dersleri değişik sırada tamamlayabilir ve öğrenim kaynaklarında farklı süreler harcayabilir.

Özgünlük: Tüm dersler güncel kaynaklardan günlük olarak; yazılarından video kliplere kadar, gerçek dünya içeriğine dayalı olarak hazırlanmıştır ve görev tabanlıdır.

 Kişiselleştirme: Her öğrencinin programını o öğrencinin amaçlarına, ilgi alanlarına ve yeterlilik düzeyine göre hazırlarız. POE’nin ilk kullanımında; katılımcılara İngilizce’yi ne için öğrendiği ve ilgi alanlarına yönelik olmak üzere 2 soru sorulacaktır. Öğrencinin ingilizce bilgi seviyesine, ingilizceyi öğrenme sebebi ve ilgi alanına gore her öğrenci için özel bir eğitim programı hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

 Blended Eğitim: Katılımcılar hergün eğitimli, ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizin verdiği canlı maximum 8 kişilik grup derslerine katılabilirler. Bağımsız olarak ve kendi hızlarında platformda alıştırma yapabilirler.

 Programa erişim: Tamamen senkronize bir mobil eğitim programı uygulaması da dahil olmak üzere, katılımcı programlarına internet bağlantılı herhangi bir cihazdan 7/24 sınırsız erişilebilir.

b) ÖĞRETMEN EŞLİĞİNDE CANLI SANAL DERSLER

Katılımcıların, konuşma ve genel iletişim becerilerini geliştirmek için hem özel, hem de grup derslerine katılmaları önerilmektedir.

  1. Canlı Sanal İngilizce Grup Dersleri 

• Öğrenciler hergün canlı sanal grup derslerine katılabilirler.

Canlı Sanal Grup dersleri ücretsizdir ve tüm katılımcılar hergün  katılabilirler.

Sertifikalı, ana dili İngilizce olan eğitmenler, katılımcıların konuşma, iletişim kurma konusunda kendilerine güven için, her gün maximum 8 kişilik gruplarla çalışırlar. Gruplar maksimum 8 kişiyle sınırlıdır.

•Tüm katılımcıların katılabilmelerini sağlamak amacıyla, grup derslerinde ünitelere ve katılımcıların düzeyine göre kategorize edilmiş çeşitli konu başlıkları yer almaktadır.

Dersler 30 dakikadır.

•Grup derslerine 1 Aylık grup ders programınızı yapabilirsiniz.

• En geç 24 saat öncesinden uygun sınıfa rezervasyon yapabilirsiniz

 2. Canlı Birebir Özel Dersler 

Ücretsiz Canlı Sanal sınıflara ilaveten katılımcı arzu ettiği takdirde canlı, sanal bire bir özel derste alabilir.

•Sertifikalı, ana dili İngilizce olan eğitmenler, öğrencilerin son dönemdeki performanslarına dayalı olarak öğrenim süreçlerini hızlandırmak üzere katılımcılarla bire bir çalışma yaparlar.

•Katılımcılar, bire bir çalışacakları oturumda üzerinde durulacak ya da odaklanılacak konuyu seçebilirler.

• Eğitmenler anında geri bildirim raporu vermektedir.

•Oturumların süresi esnektir ve 15, 30, 45 ya da 60 dakika olacak şekilde planlanabilir.

•Özel ders oturumları için "kredi" gereklidir ve krediler öğrenenlerin talep etmesi üzerine ek ücret ile satılmaktadır. 1 kredi, 15 dakikalık özel derse karşılık gelir.

ÖRNEK EĞİTİM PROGRAMI

Öğrenciler seviye belirleme sınavını alıp hedeflerini belirlediklerinde sistem bu hedefe ne kadar sürede erişebileceğini ve bunu gerçekleştirmesi için örnek haftalık eğitim programını otomatik olarak hazırlayıp öğrenciye sunmaktadır. Örnek çalışma programını aşağıda sunuyoruz.

  Önerilen Haftalık Çalışma (En az 3,5 saat)

1) Aktif ünitelerden birinden mutlaka 6 ders yapılması

2) Kelime bankasına kelimelerin tekrar edilmesi (30 dakika)

3) Dilbilgisi kılavuzuna göz atma (30 dakika).

4) 5 Alıştırma bölümü dersi (Gerçek medya)

5) Haftada iki kere canlı grup derslerine katılma

   d) SEVİYELER

POE 7 seviyeden oluşur. Öğrenenler 90 günde bir  PA (Proficiency Assessment) sınavı alacaklardır. Seviye atlamaları bu sınav sonucunda aldıkları score üzerinden belirlenecektir.

  Beginner- Proficiency Assessment Score (PAS) 0-180

Bazı kelimeleri anlayabilirsiniz ancak yaygın kelime gurubu ötesinde iletişim kuramazsınız.

High Beginner- PAS 180-500

Bilinen ya da genel durumlardaki çok basit dili anlıyor ve kullanabiliyorsunuz.

Low Intermediate- PAS 500-850

Basit ve rutin görevlerde iletişim kurabiliyorsunuz fakat kelime bilginiz ve dilbilginiz kısıtlı.

Intermediate- PAS 850-1170

Ana dili İngilizce olan kişilerle her durumda ve konuda kolayca ve doğru bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

High Intermediate- PAS 1170-1510

Günlük durumlarda anadili İngilizce olan kişileri az bir iletişim yetersizliği de olsa anlayabiliyor ve onlarla iletişim kurabiliyorsunuz ancak zaman zaman hatalar yapıyorsunuz.

Low Advanced- PAS 1510-1670

Anadili İngilizce olan kişilerle çeşitli durumlarda iletişime geçebilir ve kendinizi doğru dil bilgisi ve geniş kapsamlı kelime bilgisiyle ifade edebilirsiniz.

Advanced- PAS 1670 ve üzeri

Anadili İngilizce olan kişilerle her durumda ve konuda kolayca ve doğru bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

e)   ÜNİTE SAYISI VE YAPISI

Şu an için POE de 34'in üzerinde konu sunuyoruz. Öğrencilerimiz aşağıdaki tablodan 3 konuyu aynı zamanda çalışabiliyorlar. Katılımcılarımız istedikleri zaman yeni konuları seçebiliyorlar.

·         Architecture                                                     ·        Family & Friends

·         Arts & Culture                                                  ·        Politics

·         Brazil                                                                  ·        Professional Skills

·         Business                                                           ·        The Real Football

·         Celebrities & Entertainment                          ·        Shopping

·         Civil Engineering                                             ·         Social Media

·         Communications                                              ·        Sports

·         Dating & Relationships                                    ·        Technology

·         Design                                                               ·         Travel

·         The Environment                                             ·         World News

•Her katılımcının aynı anda, en fazla 3 konu  üzerinde aktif olarak çalışabilir. Her konu ortalama 24 ders içerir.

•Her ders, farklı bir beceri alanına odaklanan 3 etkileşimli aktiviteden oluşur: dil bilgisi, yeni kelime, okuma, dinleme ya da telaffuz.

•Tüm derslerde makaleler, videolar, fotoğraflar, şarkılar ya da diyaloglar gibi gerçek dünya içerikleri kullanılır.

•Konunun sonunda, katılımcının edindiği bilgi birikimini ölçen bir “Ünite Başarı Testi” bulunur.

•Yeni konuya geçebilmek için başarı testinden en az 70/100 almak gerekir.

•Katılımcılar, program süresince istedikleri sayıda konu alabilirler. Ayrıca ders içeriği günlük olarak güncellendiği ve onlar açısından her zaman yeni içerikler olacağı için, konuları tekrarlayabilirler.

•Katılımcılar, bir kur program süresince istedikleri sayıda konu üzerinde çalışabilirler. Tavsiye edilen bir kur süresince (en az 10 konu) bitirmeleridir. Ayrıca ders içeriği günlük olarak güncellendiği ve onlar açısından her zaman yeni içerikler olacağı için, konuları tekrarlayabilirler.

f) EK ÇALIŞMA KAYNAKLARI

Gerçek Medya: Katılımcıların ilgilerini çeken dersler arasından seçim yapabilecekleri ve içerik türüne (videolar, şarkılar, makaleler, vb) göre sıralanan Alıştırma Bölümünü ziyaret ederek alıştırmalar yapmalarını öneriyoruz.

Dil bilgisi Kılavuzu: Dilbilgisi tüm POE derslerine dahil edilmiştir. Dilbilgisine daha fazla odaklanmak için, katılımcılar düzeylerine göre yapıları görebilecekleri, faydalı örnekler görüntüleyebilecekleri ve hatta dilbilgisine özgü dersler alabilecekleri, Dilbilgisi Kılavuzunu ziyaret edebilirler.

Kelime Bankası: (zayıf ya da iyi kavrama) ya da sözcük türüne göre sıralayabilirler. Ayrıca dijital flash Katılımcılar derslerinde yeni kelimelerle karşılaştıklarında, Kelime Bankası o kelimeleri katılımcılar için depolar. Burada katılımcılar kelimeleri ustalık düzeyine kartları kullanarak daha fazla alıştırma yapabilirler.

  g) PERFORMANS, İLERLEME VE DEĞERLENDİRME, SERTİFİKALANDIRMA

Her programın başlangıcında PA değerlendirme testi yapılır. Üç ay sonra, öğrenciler genel yeterliliklerini ölçmek için, testi yeniden yanıtlamalıdır.

Performans Sayfası: Katılımcılar beceri puanlarından ünite tamamlama yüzdelerine kadar, kat ettikleri ilerleme ve sergiledikleri performans hakkında anında ayrıntılı bilgi edinebilirler. Ayrıca katılımcılar gelişmelerini ve EILTS, TOEFL, PTE gibi testlerdeki seviyelerini istedikleri zaman görebilir ve gelişmelerini de takip edebilirler.

h) SERTİFİKALANDIRMA

Eğitimin sonunda seviyenizi ve PA testi sonucunuzu içeren Pearson Online English Sertifikası alabilirler.

GENEL BiLGİLER

  Lisans Süreleri: Satın alınan lisansın süresi içerisinde, her gün canlı sanal İngilizce sınıflarına katılabilir ve online program üzerinde sınırsız çalışma imkanı bulunmaktadır. Kayıt Süreci: Ödeme işlemi yapıldıktan sonra, max. 7 gün içerisinde kullanıcılara eğitim şifreleri gönderilir.

Kayıt İptali veya İadesi: Kayıt dondurma veya şifre iadesi yapılmaz.


TÜRKİYE’DEKİ REFERANSLARI

POE çok kısa bir süredir Türkiye’de satılmakla beraber, önemli yerli ve uluslararası şirketlerde kullanılmaya başlanmıştır.

  • Şişecam – Ingbank – Albarakatürk – Metro - Cash&Carry - Axa Sigorta - Anadolu Efes McDonald's - Bayer İlaç - Lilly İlaç - Nobel İlaç - TAV Holding - Sanko Holding - DeFacto – Lezita – Erdikler – Stryker - Corning Cable – IDScan - Sun Express


Skype'ta Birebir Eğitim

Skype'ta Birebir Eğitim Haftada 2, 3, 5 gün boyunca 20, 30 ve 40 dakika süre ile size uygun zamanlar içerisinde verilen birebir eğitimdir.

Pearson On Line English

Pearson Online English ( POE) eğitim programını, NYS hizmet kalitesi ve standartlarında sunuyoruz. Pearson Online English (POE) İngilizce eğitim alanında, başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar çözüm sunan, online İngilizce eğitim platformudur.

Telefonda İngilizce

Telefonda ingilizce eğitimi size uygun zaman aralıklarında cep telefonunuz üzerinden sosyal mesajlaşma platformları ile birlikte yapılmaktadır.

HABER VE DUYURULAR

image name

Her gün İngilizce dersleri

Pearson Online English ( POE ) eğitim programını NYS hizmet kalitesi ve standartlarında size sunuyoruz. Cepten, bilgisayar ve tabletten erişerek İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz.

POE3, POE6, POE12 Devamı

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Yabancı dil eğitimi ile ilgili olarak, New York Studio Dil Okulları’nın uzman öğretmenleri, çalışanları, materyalleri ve eğitim kalitesinden çok memnun kaldım. İngilizce dil eğitimimde önemli ilerleme kaydettim. New York Studio’yu herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
YİĞİT GÜL İngilizce Bölümü
New York Studio Dil Okullarından almış olduğum IELTS sınavı hazırlık kursu sonrası girmiş olduğum sınavda hedeflediğim (General 6,5) puana ulaştım. Özverili ve konusunda uzman öğretmenlerine ve New York Studio’ya çok teşekkür ediyorum.
SERPİL CAN IELTS Hazırlık Mezunu
Mercedes iş görüşmesine yönelik yaptığım Almanca özel dersinden Hilal Hoca'dan çok memnun kaldım. Almancamı bu kadar kısa sürede bu kadar çabuk toparlamama yardımcı oldu. Benim için güzel bir deneyim oldu. Öğretmenime ve kurumda bu eğitimi almama yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
SEDA ÜZÜM Almanca Mezunu

REFERANSLAR