KURUCU DİREKTÖR

Prof. Dr. Solmaz Ayarslan

Prof. Dr. Solmaz D. AYARSLAN / ANKARA

Eğitim:
Doktora (Ph.D): 1972 - 1976: New York University Graduate School of Business
Doktora çalışmasını New York Üniversitesi İşletme İktisadi Lisansüstü Okulu’nda tamamlayan Prof. Dr. Solmaz D. Ayarslan’ın doktora çalışmaları konusu: ‘’Şirketler Finansmanı, Milletlerarası Finans ve Matematiksel Ekonomi’’dir.

Doktora Tez Konusu: ‘’Çok Uluslu Şirketlerde Kambiyo Riskinin Yönetimi.’’
Master (Master of Business Administration): 1966 - 1968: University of California at Berkeley, Graduate School of Business Administration Lisansüstü Master (MBA) çalışmasını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley, Kaliforniya’da tamamlayan Ayarslan’ın master konusu, ‘’Şirketler Finansmanı ve Milletlerarası Finansman’’dır.

Master Tezi Konusu: ‘’Money Markets and Financial Institutions in Turkey’’
Lisans: Ankara İdari İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi
1959 - 1963: Ankara Ticaret Lisesi ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu.

Mesleği:
Finans Profesörü, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı

Eserleri:
Finans konusunda bir türkçe kaleme alınmış kitabı bulunan Prof. Dr. Solmaz D. Ayarslan’ın İngilizce ve Türkçe olarak 100’e yakın makalesi akademik hayata ışık tutmaktadır.

Hobiler ve Üye Olduğu Dernekler:
Galatasaray Rotary Kulübü, Propeller Club İstanbul!


Skype'ta Birebir Eğitim

Skype'ta Birebir Eğitim Haftada 2, 3, 5 gün boyunca 20, 30 ve 40 dakika süre ile size uygun zamanlar içerisinde verilen birebir eğitimdir.

Pearson On Line English

Pearson Online English ( POE) eğitim programını, NYS hizmet kalitesi ve standartlarında sunuyoruz. Pearson Online English (POE) İngilizce eğitim alanında, başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar çözüm sunan, online İngilizce eğitim platformudur.

Telefonda İngilizce

Telefonda ingilizce eğitimi size uygun zaman aralıklarında cep telefonunuz üzerinden sosyal mesajlaşma platformları ile birlikte yapılmaktadır.

HABER VE DUYURULAR

image name

Her gün İngilizce dersleri

Pearson Online English ( POE ) eğitim programını NYS hizmet kalitesi ve standartlarında size sunuyoruz. Cepten, bilgisayar ve tabletten erişerek İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz.

POE3, POE6, POE12 Devamı

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Yabancı dil eğitimi ile ilgili olarak, New York Studio Dil Okulları’nın uzman öğretmenleri, çalışanları, materyalleri ve eğitim kalitesinden çok memnun kaldım. İngilizce dil eğitimimde önemli ilerleme kaydettim. New York Studio’yu herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
YİĞİT GÜL İngilizce Bölümü
New York Studio Dil Okullarından almış olduğum IELTS sınavı hazırlık kursu sonrası girmiş olduğum sınavda hedeflediğim (General 6,5) puana ulaştım. Özverili ve konusunda uzman öğretmenlerine ve New York Studio’ya çok teşekkür ediyorum.
SERPİL CAN IELTS Hazırlık Mezunu
Mercedes iş görüşmesine yönelik yaptığım Almanca özel dersinden Hilal Hoca'dan çok memnun kaldım. Almancamı bu kadar kısa sürede bu kadar çabuk toparlamama yardımcı oldu. Benim için güzel bir deneyim oldu. Öğretmenime ve kurumda bu eğitimi almama yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
SEDA ÜZÜM Almanca Mezunu

REFERANSLAR