PROFICIENCY

NYS İLE HAZIRLIK OKUMAK TARİH OLUYOR!!

        Tebrikler! Üniversiteyi kazandın! Hayatından bir yıl kazanıp en az 25.000 TL tasarruf etmek ister misin? NYS Dil Okulları, hazırlık sınıfı geçiş sınavından başarıyla geçmek, hazırlık okumadan üniversite hayatına başlamak isteyen öğrencilerini Proficiency’e hazırlıyor. Hazırlık okumak tarihe karışıyor! 

 

PROFICIENCY’DE BAŞARININ SIRRI  NYS DİL OKULLARI!

         NYS Dil Okulları 1998’den bu yana PROFICIENCY sınavında %98 başarı oranıyla Türkiye’nin  en  kaliteli  dil  okuludur.  NYS'de Proficiency'ye hazırlanıp geçemeyen hiç olmamıştır. Her  üniversitede  farklı  standartlarla  uygulanan proficiency sınavına NYS Dil Okulları ile hazırlanarak; 

• Üniversitene özel yöntemlerle geliştirdiğimiz ihtiyacına yönelik ders programlarıyla sınav odaklı eğitim görür,

• NYS PROFICIENCY eğitimlerinde bol bol test çözer, her bir deneme sınavında artan başarını gözlemlersin,

• Alanında  uzman  yabancı  öğretmenlerden  sınav  stratejilerini  edinir,  her  soruya  nasıl yaklaşacağını bilir, yanlış cevabı elemekte uzmanlaşırsın,

• Dil bilgisi, kelime, okuduğunu anlama, dinleme, kompoziyon yazma gibi dil becerilerinde gelişir,

• Kelime hazİneni geliştirir,

• Öğrendiklerini yalnızca sınavda değil, sınav sonrasında İngilizce hazırlayacağın sunumlarda, yabancılarla iletişim kurabilme ve akıcı İngilizce konuşabilme gibi güncel pek çok alanda ve günlük hayatında da kullabilirsin. 

 

Proficiency Sınavı’nın Amacı ;

İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi gibi bir çok Üniversitelerde Eğitim ve Öğretim dili İngilizce ağırlıklıdır. Hazırlık Bölümündeki İngilizce dil eğitiminin gaye ve hedefi  öğrencilere üniversitede lisans seviyesinde İngilizce yapılan dersleri izleyebilme ve kullanılan ders kitaplarını anlayabilme, kendi alanlarında kitap, metin ve başka kaynakları okuyabilme, derslerde verilecek metinsel ve sözlü ödevleri hazırlayıp sunabilme becerilerini kazandırmaktır.

Üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilerimiz, Proficiency Sınavını geçmelerinin ardından, hazırlık okumadan doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını sağlamaktadır, Proficiency sınavını geçemeyen öğrenciler, ingilizce hazırlık eğitimine dahil olmaktadır. Bir yıl süresince ingilizce yeterliliklerini tamamlamaları amacıyla yoğunlaştırılmış eğitim alan öğrenciler, yıl sonunda tekrar proficiency sınavına girerek başarılı olmalarının ardından birinci sınıfa geçerler.

 

Dil Bilgisi / Kelime Bilgisi

Proficiency sınavı Hazırlık programının nihayetinde adaylardan , dilin esas yapılarını özümsemiş olmaları, geniş kapsamlı bir akademik kelime haznesi ve deyim bilgisine sahip olmaları ve değişik sosyal akademik çevre ve durumlarda uygun iletişim taktiklerini uygulayabilmeleri istenir.

 

Yazma

Proficiency Sınavı Hazırlık Programı'nın nihayetinde adaylar , değişik biçimde Essay denilen akademik yazılar , yazabilecek, yalnızca fikir ve görüş  öne sürmekle kalmayacak, olayları neden-sonuç, karşılaştırma , mukayese ve münakaşaya dayalı yanıtlar gibi ifade tekniklerinden faydalanarak ifade etme becerisi elde edeceklerdir.

 

Okuma

Bu bölümde adaylardan betimleyici, eleştirel, vb. değişik tarzlardaki orijinal ve yarı orijinal metinleri okuyup, parçanın temel fikrini,umumi işlevini, verdiği mesajı anlamaları ve parçayı bütün ayrıntıları ile anlama becerisini göstermeleri istenmektedir.

 

Dinleme

Dinleme Bölümünde, ders ya da kaydedilmiş ses kayıtları halinde sunulan konuşma parçalarının temel  fikrini kavramalarını ve anladıklarını değişik ve çeşitli ortamlarda ifade edebilmeleri beklenmektedir.

 

Konuşma

Adaylardan İngilizce'yi farklı farklı ortamlarda anlaşılabilir bir  akıcılıkta, doğru ve yeterli kelime bilgisi ile anlatabilmeleri , yazdıkları metinleri kendi akademik  ortamlarında sözlü olarak ifade edebilmeleri beklenmektedir.


Skype'ta Birebir Eğitim

Skype'ta Birebir Eğitim Haftada 2, 3, 5 gün boyunca 20, 30 ve 40 dakika süre ile size uygun zamanlar içerisinde verilen birebir eğitimdir.

Pearson On Line English

Pearson Online English ( POE) eğitim programını, NYS hizmet kalitesi ve standartlarında sunuyoruz. Pearson Online English (POE) İngilizce eğitim alanında, başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar çözüm sunan, online İngilizce eğitim platformudur.

Telefonda İngilizce

Telefonda ingilizce eğitimi size uygun zaman aralıklarında cep telefonunuz üzerinden sosyal mesajlaşma platformları ile birlikte yapılmaktadır.

HABER VE DUYURULAR

image name

Her gün İngilizce dersleri

Pearson Online English ( POE ) eğitim programını NYS hizmet kalitesi ve standartlarında size sunuyoruz. Cepten, bilgisayar ve tabletten erişerek İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz.

POE3, POE6, POE12 Devamı

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Yabancı dil eğitimi ile ilgili olarak, New York Studio Dil Okulları’nın uzman öğretmenleri, çalışanları, materyalleri ve eğitim kalitesinden çok memnun kaldım. İngilizce dil eğitimimde önemli ilerleme kaydettim. New York Studio’yu herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
YİĞİT GÜL İngilizce Bölümü
New York Studio Dil Okullarından almış olduğum IELTS sınavı hazırlık kursu sonrası girmiş olduğum sınavda hedeflediğim (General 6,5) puana ulaştım. Özverili ve konusunda uzman öğretmenlerine ve New York Studio’ya çok teşekkür ediyorum.
SERPİL CAN IELTS Hazırlık Mezunu
Mercedes iş görüşmesine yönelik yaptığım Almanca özel dersinden Hilal Hoca'dan çok memnun kaldım. Almancamı bu kadar kısa sürede bu kadar çabuk toparlamama yardımcı oldu. Benim için güzel bir deneyim oldu. Öğretmenime ve kurumda bu eğitimi almama yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
SEDA ÜZÜM Almanca Mezunu

REFERANSLAR